FOTBALOVÝ KLUB TJ SOKOL KOZOLUPY

Počátky kozolupského fotbalu sahají až do roku 1933, kdy několik nadšenců založilo oddíl fotbalu. Fotbalový klub se jmenoval SK Kozolupy a nebyl, jak je tomu dnes , složkou tělovýchovné jednoty Sokol Kozolupy. Klub neměl svojí klubovnu a hrál kopanou na hřištích v Touškově nebo ve Vochově. Hráči měli dresy s převládající zelenou a bílou barvou. Činnost oddílu přerušila 2. světová válka a po válce byl oddíl obnoven a na jaře roku 1951 byl přihlášen do soutěže okresu Plzeň sever. Do této doby vedl činnost výbor tělovýchovné jednoty Sokola. Od roku 1962 je ustanoven první samostatný výbor oddílu kopané. Od jara roku 1967 má klub stálého trenéra Josefa Žaloudka a posílené mužstvo vyhrává okresní přebor a postupuje do I.B třídy, kterou hraje plných 10 let. V roce 1967 bylo založeno "B" mužstvo jako záloha hráčů pro "A" mužstvo. V roce 1968 se započalo s výstavbou nových kabin a klubovny a v roce 1977 byla postavena tribuna za pomocí obce a sboru hasičů. V letech 1976-1977 se mužstvo neudrželo a sestoupilo do III. třídy. V 80. letech zaznamenal klub vzestup a "A" mužstvo se probojovalo z prvního místa v okresním přeboru do krajské soutěže kde po roce působení sestupuje. V roce 1996 je v Kozolupech vybudováno kvalitní travnaté hřiště, na kterém se konal první zápas se starou gardou Viktorie Plzeň. Od jarní části sezony 2011-2012 trénuje "A" a "B "mužstva trenér Karel Lauda. "A" mužstvo hraje okresní přebor Plzeň sever a "B" mužstvo hraje IV. třídu skupinu A okresu Plzeň sever. Od sezony 2014-2015 mužstva převzal trenér Ing. Jan Hucl starší. V roce 1995 bylo založeno mužstvo pro dříve narozené hráče pod názvem MEXICO stará garda.  Od roku 2011 se SG Mexiko tým účastní Ligy starých pánů Plzeň - sever. Účast v lize zorganizoval Jan Hucl a Jiří Roda. Oddíl mladší přípravky Juraj Rajcany a oddíl starší připravky vedou Václav Ptáček, Pavel Jančík a Libor Řezáč.

odkazy:

článek z roku 2009 o klubu

Rozcestník

AKTUÁLNÍ INFO

• tréninky mužů: úterý a čtvrtek od 18:00.
  • tréninky starších žáků: úterý a čtvrtek od 16:30.
  • mini přípravka: úterý a čtvrtek 16:00-17:15.
  • starší přípravka: úterý a čtvrtek od 17:00.